Bijeli poraženi u Puli, Caktaš promašio penal nakon VAR-a

Piše PSD
31. listopada 2020. - 19:02
Goran Šebelić/Cropix

Hajduk je u 10. kolu Prve HNL poražen na gostovanju u Puli, slavila je Istra 1961 rezultatom 1:0, strijelac je bio Vuk u 86. minuti. Ovo je treći uzastopni poraz Hajduka u prvenstvu.

Istra 1961 – Hajduk 1:0 (0:0)

Pula. Stadion Aldo Drosina. Zatvoreno za publiku. Sudac Tihomir Pejin (Donji Miholjac) – 6,5. Žuti kartoni: Jradi i Caktaš (Hajduk), te Gonzalez, D. Halilović i Galilea (Istra 1961).

U 76. minuti Caktaš (Hajduk) nije realizirao jedanaesterac, pucao je pokraj desne vratnice.

Strijelac: 1:0 Vuk (86)

Najbolji igrač: Einar Azaceta Galilea (Istra 1961)

Istra 1961 (4 – 2 – 3 – 1): Juric (6) – Hujber (6), Galilea (7), Bosančić (6,5), Gonzalez (6) – Blagojević (6) (od 92. Lončar -), D. Halilović (5,5) – Gržan (5,5) (od 92. H. Kim -), Špoljarić (5,5) (od 67. Lisica -), Vuk (7) – Guzina (6,5) (od 82. Fuentes -).

Hajduk (4 – 3 – 3): Posavec (6) – Jakoliš (5,5), Vušković (6), Mujakić (5,5), Čolina (5,5) – Jradi (5) (od 67. Teklić ), Jurić (5,5) (od 90. Nejašmić -), Caktaš (5) – Jairo (5) (od 67. Umut -), Diamantakos (5,5) (od 81. Dolček -), Gyurcso (5,5) (od 90. Dimitrov -).

Standings provided by SofaScore LiveScore

TIJEK UTAKMICE

90+7 - KRAJ UTAKMICE.

90+6 - Žuti karton za Caktaša.

90+5 - Pucao je Mujakić, brani Juric.

90 - Ušao je Nejašmić umjesto Jurića te Dimitrov umjesto Gyurcsa. Igrat će se sedam minuta sudačke nadoknade.

1:0 (Vuk)

86 - Blagojević je ubacio na drugu stativu, Galilea je utrčao na drugu stativu, pucao glavom, odbio je Posavec, svi su gledali, Vuk je odbijanac pogodio u mrežu sa pet, šest metara. Pregledavao je VAR minutu-dvije, ali je sve bilo u redu. Pejin je čekao da mu Bebek dojavi, nije išao gledati.

81 - Dolček je ušao u igru umjesto Diamantakosa.

76 - Caktaš nije iskoristio najstrožu kaznu, s bijele točke pucao je pokraj desne vratnice! Prethodno se sudac Tihomir Pejin konzultirao s VAR-om, rukom je igrao Galilea i zbog toga je dobio žuti karton, uklizao je u udarac Diamantakosa i igrao rukom, ali je Pejina na sve to upozorio VAR sudac Ivan Bebek.

67 - Dvostruka promjena u redovima Bijelih, ušao je Teklić umjesto Jradija, a Umut Nayir umjesto Jaira.

63 - Ubačaj Gonzaleza s lijevog boka, Guzina je pokušao glavom s ruba šesnaesterca, neprecizno.

56 - Žuti karton za Halilovića.

49 - Opet Hajduk pokušava, opet Caktaš, pucao je prizmeno s ruba kaznenog prostora, a Juric kratko odbio, nitko nije pritrčao.

46 - Diamantakos je proigrao Gyurcsa, udarac, ali ravno u vratara

46 - Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima.

45 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

44 - Žuti karton za Gonzaleza.

39 - Nova prigoda Hajduka, Gyurcso je ušao slijeva u kazneni prostor, vratio Caktašu na 10 metara, Mijo je pucao, a Bosančić je blokirao tijelom, korner, a iz kornera ništa. U kontri su Puljani pokušali uteći, Špoljarić za Gržana, Gržan je pucao preko grede.

35 - Žuti karton za Jradija.

29 - Pucao je Halilović s 20-tak metara, ali neprecizno.

25 - Jradi je povukao, proigrao Jaira koji je pak sjajnim lažnjakom prevario Hujbera, pucao je Jairo, ali ravno u vratara.

17 - Velika šansa Hajduka, pucao je glavom iz blizine Caktaš, na prodor i centaršut Jakoliša, ali je udarac Caktaša Hujber sa crte izbio u korner.

12 - Gržan se našao u izglednoj situaciji, Čolina čisti u u posljednji trenutak.

4 - Ponovno je Jurić pucao glavom, opet preko grede.

2 - Zaprijetio je Jurić glavom nakon ubačaja, lopta je otišla preko grede.