SportPREGRŠT ODLIČJA

AŠK Zadar prvi u Zadarskoj županiji, drugi u Dalmaciji, deveti u Hrvatskoj! Od jeseni se vraća staro ime kluba - Atletski sportski klub Zadar!

Piše I. Gjergja
13. srpnja 2023. - 20:23

Nakon održana 24. pojedinačna prvenstva hrvatske u 2023. godini u konkurenciji 50 atletskih klubova koji su osvajali medalje Atletski športski klub Zadar se nalazi na devetom mjestu s ukupno osvojenih 34 medalje od čega 12 zlatnih, 13 srebrnih te 9 brončanih. Među dalmatinskim klubovima Ašk Zadar se nalazi na drugom mjestu, bolji je samo Ask Split, dok je u Zadru i Zadarskoj županiji i dalje najbolji klub.

Članovi Atletskog športskog kluba Zadar su osvajali medalje u konkurenciji mlađih kadeta i kadetkinja, kadeta i kadetkinja, mlađih juniora i juniorki, juniorki, te mlađih seniorki u dvorani i na otvorenom. Najviše medalja je osvojila mlađa kadetkinja Karla Žilić ukupno sedam. Karla je četverostruka prvakinja Hrvatske u dvorani u četveroboju s 2 238 bodova, te na otvorenom u četveroboju s 2 444 boda, te na 200 m prepone 29.20 i u skoku udalj 5,50 m. Karla je još osvojila i tri srebrene medalje u dvorani na 55 m prepone 9,13, te na otvorenom na 80 m prepone 12,53 i na 300 m 42,87. Uz to ona je postigla i dva nova hrvatska rekorda za mlađe kadetkinje u dvorani u četveroboju s 2 328 bodova, te na otvorenom na 80 m prepone s odličnih 12,22 sekunde. Karla Žilić je u ovom trenutku najbolja mlađa kadetkinja u Hrvatskoj.

Među atletičarima najviše medalja je osvojio mlađi kadet Dorijan Jurešić, ukupno sedam. Dorijan je trostruki prvak Hrvatske u dvorani u skoku uvis s 1,48 m, te na otvorenom na 80 m prepone 12, 63 sekunde, te na 200 m prepone s rezultatom 28,97 sekundi, a uz to je osvojio i tri srebrene medalje u dvorani na 55 m prepone s 9,17 sekundi, te na otvorenom u četveroboju s 1 914 bodova, u skoku uvis s 1,53 m i na 60 m s 7,89 sekundi.

Dva naslova prvakinje Hrvatske osvojila je i mlađa kadetkinja Marietta Blatnjak u dvorani s odličnih 1,55 m, te na otvorenom s 1,57 m. Kadetkinja Cvita Klarić je osvojila ukupno tri medalje. Cvita je dvostruka kadetska prvakinja hrvatske u bacanju koplja (500 g) na otvorenom i to na zimskom bacačkom prvenstvu s sjajnim rezultatom od 42,53 m, te na prvenstvu u Čakovcu s vrlo dobrih 41,09 m. Cvita je osvojila i jednu srebrenu medalju s preskočenih 1,60 m što je odličan rezultat s obzirom da joj je bacanje koplja ipak njena prva disciplina.

Naslov prvaka Hrvatske osvojila je i kadetkinja Luna Mandić u dvorani u petoboju s osvojenih 3 285 bodova, dok je na otvorenom Luna u šestoboju osvojila srebrenu medalju s rezultatom 3 647 bodova. Kadet Jakov Paštrović je osvojio dvije brončane medalje i to u dvorani u skoku uvis s preskočenom visinom od 1,60 m, te na otvorenom s također preskočenom visinom od 1,60 m. Mlađa kadetkinja Marija Gospić je osvojila dvije brončane medalje u dvorani na 60 m s 8,33 sekunde, te u skoku udalj s 4,90 m. Mlađi junior Emilio Pucar je osvojio ukupno četiri medalje. U dvorani je Emilio u sedmoboju osvojio srebrenu medalju s 3 779 bodova, dok je u dvorani u troskoku osvojio brončanu medalju s 12,16 m, a na otvorenom je u desetoboju osvojio srebrenu medalju s 5 128 bodova, a na 400 m prepone je osvojio brončanu medalju s 58,05 sekundi.

AŠK Zadar

I.G./Slobodna Dalmacija

Mlađa juniorka Tamara Jurešić je osvojila ukupno dvije medalje. Na mlađe juniorskom prvenstvu Hrvatske Tamara je osvojila srebrenu medalju u troskoku s 11,39 m, dok je na juniorskom prvenstvu osvojila srebrenu medalju u troskoku s odličnim rezultatom od 11,72 m. Mlađa juniorka Anita Odžaković je na dvoranskom prvenstvu hrvatske za mlađe seniorke u bacanju kugle (4 kg) osvojila brončanu medalju s 11,92 m, dok je na zimskom bacačkom prvenstvu Hrvatske za juniorke u bacanju koplja (600 g) osvojila srebrenu medalju s 43,60 m.

- U Ašk Zadru su u potpunosti zadovoljni ostvarenim rezultatima u dosadašnjem dijelu atletske sezone. Idemo dalje a Izvršni odbor kluba je donio odluku da se na jesen sazove godišnja Skupština na kojoj će se donijeti odluka da se vrati staro ime kluba odnosno da od jeseni novi naziv kluba će biti Atletski sportski klub Zadar i uz novi logotip kluba, kazao nam je predsjednik AŠK Zadar, Ivica Šola.

05. svibanj 2024 07:27