Jadranaši nakon drame došli do pobjede protiv Beograđana

Piše Pero Smolčić
14. siječnja 2021. - 20:39
Vojko Bašić/Cropix

U velikoj drami, pripetavanjem s pet metara, Jadran je došao do pobjede nad Crvenom Zvezdom u prvom kolu kvalifikacijske skupine Regionalne vaterpolske lige u Beogradu.

Ključna je bila obrana Luke Podruga koji je „skinuo” loptu Milošu Vukičeviću nakon što je Zović zabio za 14:13.

Lijepo je za jadranaše izgledao pogled na semafor tri minute prije kraja treće četvrtine, na njemu je pisalo 10:6. S četiri gola viška u tim je trenucima izgledalo kako će bodovi za splitski klub biti lako upisani.

Ipak, opet drama. I to kakva. Serijom od 4:0 vaterpolisti Crvene Zvezde izjednačili su na 10:10 četiri minute prije kraja dvoboja.

Dugi „post” splitske momčadi prekinuo je golom iz peterca za 11:10 Rino Burić, no zvezdaši su bili u naletu i golom Subotića iz peterca eto ih na 11:11. Da se Jadran vrati „u sedlo” pobrinuo se kapetan Jadrana Anđelo Šetka – zabio je prvo iz igre za 12:11, potom je izborio igrača više, a nakon toga i zabio za 13:11.

Ali, ništa od trijumfa za Splićane, u zadnjoj su minuti primili dva gola, zadnjega je za 13:13 u zadnjoj sekundi zabio Lazar Vićović.

Sutra u 20.40 Jadrana čeka utakmica protiv Šapca.

Jadran – Crvena Zvezda 18:16 (13:13) (4:3, 5:3, 1:1, 3:6 – 5:3 peterci)

Beograd - SC M.G. Muškatirović.

Jadran: Podrug, Burić (2), Marinić-Kragić (3), Bego, Z. Butić, Pejković, Milardović (1), Stojanac, Bušelić, Delić, Šetka (2), Dužević (3), Čelar, Zović (2).

Crvena Zvezda: Mišović, Tankosić (2), Kasum, Marković (2), Subotić (3), Milojević, Vićković (4), Trtović, Vukičević, Šulc, Stojanović, Radović (1), Aleksić, Smiljević (1).

Peterci: Jadran 1 (1), Crvena Zvezda 2 (2).

Igrač više: Jadran 4 od 9, Crvena Zvezda 5 od 13.