TenisPetra Martić

Najbolja hrvatska tenisačica zaustavljena u polufinalu WTA turnira u Palermu

8. kolovoza 2020. - 18:49

Najbolja estonska tenisačica 24-godišnja Anett Kontaveit (WTA - 22.) svladala je u subotu najbolju hrvatsku tenisačicu Petru Martić (WTA - 15.) sa 6-2, 6-4 za 89 minuta i plasirala se u finale WTA turnira u Palermu.

Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj, a Estonka je uzvratila Martić za poraz u četvrtfinalu ovogodišnjeg turnira u Dubaiju.

Kontaveit je bolje počela meč i 'breakom' u četvrtom gemu prva došla do prednosti. Martić je imala priliku vratiti 'break' u sedmom gemu, ali je Estonka spasila jedinu priliku hrvatske tenisačice za oduzimanje servisa u prvom setu, a potom još jednim 'breakom' došla do prvog seta nakon 35 minuta igre.

Martić je drugi set otvorila 'breakom' i činilo se da slijedi preokret. No, uslijedila je serija Kontaveit u kojoj je osvojila četiri uzas...

24. travanj 2024 00:23