Strani nogometidu na Inter

Ukrajinski Šahtar dominirao u Gelsenkirchenu: sva četiri zgoditka u visokoj pobjedi nad Baselom postigli Brazilci

11. kolovoza 2020. - 23:11

Nogometaši Šahtara iz Donecka plasirali su se u polufinale Europske lige uvjerljivom 4-1 (2-0) pobjedom protiv Basela u četvrtfinalnom dvoboju igranom u utorak u Gelsenkirchenu.

Ukrajinski je prvak do pobjede stigao zahvaljujući svojoj brojnoj brazilskoj koloniji, prvi pogodak postigao je Junior Moraes u 2. minuti, drugi Taison u 22., treći Alan Patrick u 75. iz kaznenog udarca, a četvrti Dodo u 88. minuti. Počasni gol za Basel postigao je Van Wolfswinkel u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Tijek utakmice usmjeren je na samom početku kada je udarac iz kuta Marlosa u 2. minuti glavom na petercu dočekao Junior Moraes te pogodio mrežu iza neodlučnog Nikolića.

Pitaje pobjednika praktički je bilo riješeno u 22. minuti kada je Šahtar izveo brzi protunapad, Marlos je povratnom loptom p...

16. travanj 2024 05:33