Strani nogometkup kralja

Trećeligaš namučio Barcelonu, Katalonci slavili u produžetku

22. siječnja 2021. - 07:16

Španjolski trećeligaš Cornella, klub iz predgrađa Barcelone, otjerao je ponos Katalonije u produžetak utakmice šesnaestine finala Kupa kralja u kojem je Barcelona na kraju slavila s 2-0.

Ousmane Dembele je postigao prvi pogodak u 92. minuti, a pobjedu Barcelone potvrdio je Martin Braithwaite na samom kraju produžetka. Tako su Katalonci izbjegli sudbinu Real Madrida koji je večer prije ispao od trećeligaša Alcoyana.

U osnovnom dijelu utakmice su igrači Barcelone propustili realizirati dva kaznena udarca, a junak je bio domaći vratar Ramon Juan Ramirez. Prvo je u 39. minuti obranio udarac Miralemu Pjaniću, a u 80. minuti zaustavio je pokušaj Ousmanea Dembelea.

Tako je Barcelona treću utakmicu zaredom morala u produžetak. U Superkupu su prošli u finale protiv Real Sociedada pre...

19. travanj 2024 15:50