Čudo na Wembleyu, Juventus izborio četvrtfinale; Basel slavio u Manchesteru

Piše R.R., T.B.
7. ožujka 2018. - 22:36
2018-03-07T192251Z_660270309_RC1BCEDAD2E0_RTRMADP_3_SOCCER-CHAMPIONS-TOT-JUV.JPG

Juventus je velikim preokretom na Wembleyju svladao Tottenham s 2:1 i izborio prolaz u četvrtfinale. 'Stare dame' sat vremena nije bilo nigdje, domaćini su vodili s 1:0 i stvarali prilike za povećanje vodstva, ali nogomet je još jednom pokazao koliko je nepredvidiv i baš zbog toga tako zanimljiv. U razmaku od samo tri minute Higuain i Dybala su šokirali Tottenham, kojem je dugo trebalo da se oporavi od šoka, tek su u 90. minuti imali stativu, ali nisu uspjeli doći do produžetaka.

Gosti su započeli s trojicom u obrani te Higuainom i Dybalom u napadu, koji su bili odsječeni. Mario Mandžukić je, podsjetimo, zbog ozljede mišića ostao u Torinu. Na desnom krilu bio je Douglas Costa, koji je trebao pritiskati Tottenhamovu obranu, no iza leđa mu je ostajalo puno prostora kojeg je korist...

19. travanj 2024 19:22