Strani nogometšpanjolska

Cadiz šokirao ‘kraljevski klub‘: ovo im je prva pobjeda nad Realom još od 1991. godine i prvi poraz Madriđana u Primeri nakon sedam mjesci

17. listopada 2020. - 21:33

Novi prvoligaš Cadiz napravio je senzaciju svladavši u utakmici 6. kola španjolskog prvenstva u Madridu Real s 1-0.

Cadizu je to prva pobjeda protiv Reala još od 1991. godine, kada je za njih igrao i bivši hrvatski izbornik Igor Štimac, a "Kraljevski klub" je doživio prvi poraz u Primeri nakon sedam mjeseci.

Honduraški napadač Anthony Lozano doveo je Cadiz u vodstvo već u 16. minuti, a začuđujuće, taj gol je ostao jedini na utakmici. Nakon vrlo slabog izdanja Reala u prvom dijelu, Zinedine Zidane je u nastavku, u 46. minuti napravio čak četiri izmjene, a tada je zamijenjen i Luka Modrić. No, rezultat se nije promijenio, Vinicius Jr je promašio zicer glavom, a Karim Benzema je u završnici pogodio vratnicu.

Unatoč porazu, Real je i dalje prvi sa 10 bodova, ali iz pe...

19. travanj 2024 12:10