Rutinski odrađen posao, ‘s pola gasa‘: naši rukometaši Bahreinu nisu ostavili niti mrvicu nade i na kraju uvjerljivo slavili s deset razlike

Piše R.R.
21. siječnja 2021. - 17:50
Ilustracija Boško Vestić

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u susretu je 1. kola skupine II drugog kruga natjecanja na Svjetskom prvenstvu u Kairu svladala Bahrein sa 28-18 (13-8).

Tek u svom četvrtom nastupu na ovom SP Hrvatska je odigrala utakmicu u kojoj je dominirala od samog početka. Zahvaljujući trima obranama vratara Šege i preciznom igrom u napadu nakon manje od pet minuta već je bilo 3-0 za Hrvatsku, nakon 10 minuta ta je prednost narasla na 7-1, a potvrda odlične obrane Hrvatske pokazao je i rezultat nakon 20 minuta kada je bilo 9-2.

Do same završnice susreta Hrvatska je mirno održavala prednost od pet do sedam razlike, da bi se u posljendjih pet minuta Bahrein predao pa je Hrvatska postigla posljednjih pet golova na susretu i na kraju slavila s uvjerljivih 10 razlike.

Zlatko Horvat je s osam golova bio najefikasniji kod Hrvatske, po četiri su dodali Ivan Martinović i Marino Marić, dok je Alsayyad Husain sa šest pogodaka predvodio Bahrein.

Pobjedom protiv Bahreina Hrvatska je preuzela vrh ljestvice s pet bodova, jednim više od druge Danske, koja će od 20.30 sati igrati protiv Katara, te treće Argentine, koja je ranije u četvrtak svladala Japan sa 28-24 (17-13).

Hrvatska će sljedeći nastip imati u subotu u 18 sati protiv Argentine.

Boško Vestić
Semafor

Hrvatska – Bahrein 28:18 (13:8)

Kairo – Cairo Halls complex:  Sutkinje:  Charlotte i Julie Bonaventura (obje Francuska)

Hrvatska: Pešić (5 obrana), Šego (12 obrana);  Marić (4), Duvnjak (1), Horvat (8), Šarac (1), Karačić, Štrlek (1), Čupić (2), Musa, Mamić (2), Šebetić (1), Brozović, Mandić (3), Jaganjac (1), Martinović (4).

Bahrein: Al-Husain (14 obrana), Al Shuwaikh;  Eid, A. Merza ((1), Ali, Qambar, Abdulredha, Fadhul, M. Merza (1),   Al Maqabi, Mahfoodh, Al Salatna (1), Al Fardan. Saad (3), Ahmed (6), Al sayyad (6).

Tijek susreta

7. - Dobar početak naših, obrana je odlično zatvorila sve prolaze, skoro je šest minuta trebalo Bahreinu da pronađu način kako zabiti Šegi. No ovakav početak, pogotovo čvrstina u obrani daju nam nadu da ćemo gledati ipak puno manje napeti dvoboj, nego prethodne u prvom krugu. Uraganski početak naših natjerao je klupu Bahreina na prvi time-out.

14. – polako dvoboj ide u jednosmjernu ulicu što je jako dobro, odlično igramo obranu, nema prostora za čisti šut i to je ono što smo čekali cijelo ovo prvenstvo, moglo se možda i zabiti koji gol više, bilo je polukontri, ali za sada je igra Hrvatske upravo onakva kako smo željeli gledati od samog početka prvenstva

23. – kakav luksuz ima Červar, posjeo je na klupu Duvnjaka, Karačić nam igra samo u napadu, priliku su dobili mladi igrači, šteta što je Mandić dobio jedan udarac pa je morao na klupu. No sve ovo što gledamo je izvrsno, potpuna kontrola utakmice

30. – mirno poluvrijeme, vidljivo je da su naši igrači svjesni razlike u kvaliteti, drže igru i rezultat pod kontrolom i gleda se da potrošnja bude minimalna. Izrotirao je Červar gotovo sve igrače s klupe (osim Pešića i Brozovića), dobili su svi svoj dio u poluvremenu.

38. – miran početak drugog poluvremena, ne dozvoljavamo Bahreinu da se spusti ispod pet golova zaostatka, a naši igraju, čini nam, baš koliko je potrebno, bez nepotrebno podizanja ritma i jurnjave za rezultatom, dobru minutažu dobivaju igrači s klupe

46. – stalno smo na pet razlike, malo se odlijepimo, odemo i do sedam, ali uz neke pogreške dopustimo Bahreinu da se dobro drži, iako nemaju realne šanse da nam zaprijeti u ovom dvoboju i da ugrozi ovu našu prednost. Dobro svoje minute koristi Martinović, ubojitom ljevicu je nekoliko puta rasparao mrežu Bahreina

52. – potpuno smo opušteni, ulazimo u završnicu kako bi ovaj dvoboj priveli kraju, ponudili smo priliku Mohamedu na golu Bahreina da skupi veliki broj obrana, ali napetosti nema, nova dva boda nam se smiješe

60. – rutinski odrađen posao, odlično su naši odigrali obranu u završnici i podebljali prednost, Pešić je odlično reagirao u završnici, dobro je branio, ali je dvoboj odrađen baš kako se očekuje od jedne reprezentacije koja reflektira na postolje